نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سخنان ارزشمند

2252
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43139
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سخنان ارزشمند

سلام دوستان هدف من از ایجاد این تاپیک فقط این بود که سخنان بزرگان رو مطرح کنیم به نظرم این جملاتی که در ذیل براتون نوشتم بهترین جملات هستند شما هم تو این تاپیک شرکت کنید اگه دوست دارید .....

اگر بخواهی بر عالم فرمانروا باشی باید عقل بر تو حاکم باشد....

خوش بین باش اما خوش بین دیر باور (ساموئل اسمایلز)

زینت انسان در سه چیز است : علم و محبت و آزادی (افلاطون)

خانم ها با گوش هایشان عاشق می شوند و مردها با چشم هایشان (شکسپیر)

هرگز از کسی که همیشه با من موافق بود چیزی یاد نگرفتم ..... ( دکتر علی شریعتی )

امروز همان فردایی است که دیروز منتظرش بودیم (وحید مقیمی )

فردریش نیچه :آشفتگی من از این نیست که تو به من دروغ گفته ای از این آشفته ام که دیگر نمی توانم تو را باور کنم

آناتول فرانس : هرگز با احساساتی که از اولین برخورد نسبت ب کسی پیدا می کنید نسنجیده اعتماد نکنید
    خنده بهترین اسلحه جنگ با زندگی است

چاچیت: اگر امروز حتی یک کلمه از دیروز بیشتر بدانید مسلما شخص دیگری هستید

چارلز فیلد : بی مصرف ترین روز ها روزی است که در آن نخندیده باشیم

دکارت: اگر طالب و جویای واقعی حقایق هستی باید دست کم یک بار در زندگی ات به تمام چیزها شک کنی

من خودم تمام نظریات و تقریبا کتاب های دکارت رو مطالعه کردم دکارت یکی از فیلسوفان غرب است که پایه گذار فلسفه ی جدید غرب می باشد
    دکارت در همه چیز شک می کند و معتقد است که هیچ چیزی در این عالم وجود ندارد که نتوان در ان شک کرد حتی علوم ریاضی را هم مورد شک قرار دادو بعد نتیجه گرفت که نمی توان در ریاضیات شک کرد ولی فرض کرد که نکند خدای متعال ما را در این احکام فریب می دهد یا شیطان فریبکاری هست که ما را فریب می دهد بعد با استدلال هایی که انجام می دهد نتیجه می گیرد که هیچ کدام از اینها نیس او تنها چیزی را که معتقد بود در ان شکی نیس این است که من می اندیشم پس هستم ...
    او به خودش شک نداشت ... به نظر من هم باید در همه چیز شک کرد ولی به خوداگاهی رسید و تنها چیزی که نباید شک بکنیم این است که من هستم ....
    ویرایش توسط Y @ S : 03-25-2020 در ساعت 12:40 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48460
    تشکـر
    38
    تشکر شده 17 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    2

پاسخ : سخنان ارزشمند

فلسفه یک بار نوشته شده و دیگر چیزی برای گفتن ندارد فلسفه هیچ وقت انسان را به مریخ نخواهد برد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد